Blog o rodině
V=N Mystika
Ricky Maty
Ženy a muži
Práce zábavou
Ženy
pestrý index modrý
černobílý ze života width=
pestrý mail
Úvod stránek
Mapa stránek
kluci kluci

Ženy

Ženy a MužiŽeny a VztahyŽeny a ProžíváníŽeny a RoleSexualita

Sexualita a sex

U tohoto Vennova diagramu bych si nechal s vyplněním poradit :-). Prozradíš mi své představy a asociace?
V knize Portnoyův komplex od Philipa Rotha je rozhovor milenky a milence. Milenka se nabízí slovy:"Všechny moje dírky jsou ti k dispozici." Četl jsem ji tuším jako sedmnáctiletý kluk. Co by mělo být v jednotlivých barevných polích Vennova diagramu?

Asi znáš podobné knihy jako Tao sexu od Benjamina Kurase s podtitulem Jak udržovat ženu v blahu a zpomalit stárnutí... Opsal jsem si z ní citát: "Filozof by měl žít v přísném celibátu zmírňovaném shovívavým mnohoženstvím," od H.L.Menckena. Uvědomil jsem si, že bych takto mohl žít. Zkušenosti z běžného života, které mám, tomuto citátu přesně odpovídají. Kniha popisuje Tao ve vztahu k sexu. Tyto techniky, vysvětlují také tantrické spisy, které jsem četl. Ty vychází původně z jógy a starších systémů. Hlavní technikou tanter je popis zadržení ejakulace při prožití mužského orgasmu. Používání vede k prodloužení doby milování, což se líbí ženám. Bez ejakulace je muž stále při síle i chuti. Kurasův popis technik je docela otevřený, ale vkusný. Zkusím to také. Kniha nezmiňuje jeden efekt. Při procvičování příslušného svalstva souvisejícího s ejakulací dojde po určité době ke schopnosti ejakulace do velké vzdálenosti. Překvapí tě až jaké. Také se nezmiňuje o mnohočetném nebo mnohonásobném orgasmu, kterého jsou ženy schopny. Uspokojením je pro muže už jen pohled na ženu, kterou má tímto způsobem v moci. Muž vlastně vyčerpá (uspokojí) ženu dříve, než ona jeho. Mimo různé způsoby uspokojování je v knize Tao sexu zmíněn tzv. Hanácké obchvat – zkuste objevit sami :- ) Kniha zmiňuje také metody jak pomocí "Tao sexu nestárnout" nebo "Co je to vlastně chemické složení blaha". Docela jsem se při čtení bavil.

Co vlastně bylo mým nejerotičtějším zážitkem? Nebylo to ani místo, ani technika. Bylo to vědomí, že se miluji s ženou, se kterou jsme se rozhodli mít dítě. Oba kluci přišli na svět po tomto rozhodnutí. Nebyla to ani náhoda ani nečekaný stav.

Existuje pohled na sexualitu, který může změnit tvě vnímání života.
Místo rozvíjení fantazií, kterými se necháme lechce unést, zmíním sexuální zdrženlivost. Co se při ní děje? Jak postupovat? Dá se to vydržet?

Sexuální zdrženlivost je metoda, kdy se ovládáme a nedovolíme si žádné sexuální prožitky, žádné představy, žádné pocity, žádné vnímání sexuality a sexu v jakékoliv podobě. Proč vlastně vyzkoušet sexuální zdrženlivost? Toto je metoda jak, v tomto směru, poznat sám sebe. Poznat to, co v sobě nosím, co všechno mě vlastně sexuálně přitahuje. Zpočátku se i několik dnů nemusí dít vůbec nic. Pak se začnou v mysli objevovat myšlenky a asociace týkající se sexu. Někdy i bez vnějšího podnětu. Budeš překvapen(a), co všechno tě může sexuálně přitahovat. Po nějaké době si všimneš, že je velmi obtížné nevnímat sexuálně přitažlivou ženu nebo opačně muže. Bude například stačit aby tě při nákupu oslovila sexuálně přitažlivá prodavačka a budeš mít erekci. Ovládání zmizí a tebe začnou prostupovat různé pocity a prožitky. Pokus se ovládnout. Sleduj sám sebe. V tvé mysli, v tvé představivosti se ti otevře svět tvých skutečných sklonů. Uvidíš sám(a) sebe! Další ovládání způsobí, že se změní tvé chování a ženy nebo muži na tebe začnou jinak reagovat. Zjistíš, že je možné oddělit vnímání nebo představivost od erekce i uspokojení nebo, že můžeš sexuální prožívání spojit s jakýmkoliv vjemem nebo představou. Je vhodné zdržet se praktikování různých možností, které odhalíš.
Tímto postupem, zdrženlivostí a ovládáním, získáš pochopení pro sebe i ostatní. Pokud najdeš partnerku(a), kteří jsou schopni zdrženlivost ve spojení se sebepozorováním zvládnout, pak můžete praktikovat skutečnou tantru. Vnímání a prožívání se tím rozšíří a změní. Je možné se naučit společné techniky, ale i techniky, které řídí partner. Tímto odstavcem jsem od skutečné zdrženlivosti trochu odbočil.
Je velmi obtížné praktikovat sexuální zdrženlivost v běžné společnosti. Myslím, že se dá zvládnout pouze o samotě bez kontaktu s jinými lidmi a bez přístupu k médiím. Co je těžší? Ovládnout sám sebe abych se nevracel ke stále podobným vzorcům chování a prožívání nebo je snazší osedlat si dravé zvíře? Co je za úspěšnou sexuální zdrženlivostí? Jak se změní prožívání a pohled na život?
Uvádím tento popis jako zajímavost.

Sexuálním pudem nás "matka příroda" obdařila kvůli zachování druhu, kvůli potomstvu.
Proč prožíváme sex jako prožitek, jako potěšení, jako zábavu, když výsledkem není další potomstvo? Co nás nutí k tomu, vyhledávat sex a prožívat sexualitu až nadměrně? Jak to, že máme konkrétní sklony a do mysli nám vstupují různé představy? Proč u těchto sklonů a představ je tak velká variabilita? Můžeš nebo nemůžeš vybrat si sklony a představy sám?

Lidé obvykle svou sexualitu, své sklony a přestavy následují, nechají se jimi vést. Ovládnutí sexuality přinese mimořádnou odměnu - svobodu.

Robert, prosinec 2019