Blog o rodině
V=N Mystika
Ricky Maty
Ženy a muži
Práce zábavou
ŘízeníRozvody a sítěKe stažení, zdarmaJak přežítPráce s kamenemSlovanská unieExcel
křídla index modrý
flekatý index černý
svmodrý index černý
smrtihlav index černý
fešák index černý
fialový index černý
fialový index černý
Slovanská unie mapy
Slovanská unie mail
Úvod stránek
Mapa stránek

Slovanská unie

MapyUnieBěloruskoČeskoPolskoSlovenskoUkrajinaDiskuseIslám

Unie

Skutečně nemá Evropská unie alternativu? Viz mapy a odkazy na jednotlivé země.

Unii chci prezentovat hlavně k diskusi, ale také jako hru. Jak by to mohlo vypadat a fungovat!
Nauč se chápat a pracuj s pojmy jako společnost, politika, ekonomika, školství a informace, věda, armáda ...
Vytvoření společných synergických efektů (1+1>2) - co by nám to přineslo?
Takto lidnatá a velká unie by byla respektována jistě více, než jednotlivé státy. S velmocemi spolupracovat, ne se jim podřizovat. Nejde o změnu hranic, panslavismus apod. Bezpečnost - lidem v tomto regionu bylo během 20. století způsobeno větší utrpení než židům během genocidy. I počty obětí byly daleko větší. Tím nechci zlehčovat jakoukoliv genocidu nebo utrpení.
Smyslem není ani zapomínat na historii, ani hledat to špatné. Smyslem je hledat to spojující.

Důvody pro vznik společné unie.

Společenské (podobné hodnoty), historické (podobné dějiny), politické (bezpečnost), jazykové (společný jazyk) a ekonomické (měna, daně) sjednocení. Rozumná sociální politika.
Nahradit NATO a Shengen. Neutralita. Země západu i východu nás opět "zradí, zneužijí nebo okupují".
Podpora rodiny, vědy, školství, podnikání na úkor pseudosociálních projektů (přistěhovalci, menšiny ...). Ne sociální dávky, ale odpisy z daní (procentuálně). Část daní směřovat podle vlastní vůle na projekty prezentované na internetu. Kontrola a raiting zpravodajství - šíření informací. Jazykové menšiny mají pochopitelně právo na vlastní kulturu. Jazykové, kulturní i hospodářské sjednocení je dobrovolné a postupné.
Kombinace prezidentské a parlamentní formy vlády (odvolatelnost poltiků). Maximum rozhodování do nižších celků (referendum, regiony, vlastní měna ...). Vše co není tajné povinně zveřejnit (hospodaření, zakázky ...). Podpora řešení sporů v místě konliktu (domobrana). Co nejširší zapojení běžných občanů do chodu společnosti.
Realita dnes - jsme chudá země, která je typicky reprezentována komerčními reklamami na půjčky všeho druhu v médiích ... Evropská unie přinesla pouze sjednocení ekonomického prostoru. To vyhovuje velkým nadnárodním firmám. Co přinesla občanům, kteří zde historicky žijí? Okupaci, byrokracii, nařizování ..?


30.6.2017 R.G.