Blog o rodině
V=N Mystika
Ricky Maty
Ženy a muži
Práce zábavou
Jak jde životFotogalerieRodokmenCestováníZe životaO mně
barevný index modrý
žlutý index černý
žlutočerný index černý
modrozelenočerný index černý
černobílý index černý
zelený index černý
barevný blog
barevný mail
Úvod stránek
Mapa stránek

Jak jde život

Jak jde životrok 2024rok 2023rok 2022rok 2021rok 2020rok 2019rok 2018rok 2017
∗ 2009 Matyášrok 2016rok 2015rok 2014rok 2013rok 2012rok 2010rok 2009rok 2008
∗ 2004 Richardrok 2007rok 2006rok 2005
2004 těhotenství

Rok 2008 - Richard

19. listopadu 2008
Už jsem na světě 4 roky. Mívám nálady. Někdy dobrou, někdy špatnou. Když mám dobrou náladu tak říkám mámě a tátovi: „Mám tě rád“ nebo „jsi moje mami“ a tulím se na ně. Většinou jim dám hlavičku na klín a nechám se hladit. Když mám špatnou náladu tak trucuju a schovávám se pod stůl nebo za dveře a nechci se s nikým bavit.
V létě jsme koupili dětský bázén s klouzačkou. Na návštěvu k nám chodila teta Verča s Mikoláškem a teta Alena s Anetkou. S Mikoláškem a Anetkou jsme řádili jak čertíci a cákali jak se jen dalo. Také jsme spolu stavěli malé stany a hráli si v nich. Vypadalo to jako malé domečky.
S mámou čteme pohádky O krtkovi a jiných zvířátkách, Neználka, Bořka stavitele apod. S tátou čteme hlavně německé pohádky jako Der gestiefelte Kater – to je Kocor v botách. Já mu říkám zkráceně „boták“. Líbí se mi také Hänzel und Gretel – to je Jeníček a Mařenka. V pohádce vystupuje Die Hexe – Čarodějnice. Té říkám „zlá tlustá bába“. Taťka si někdy dělá srandu a když jdeme kolem nějaké chaloupky, tak zaklepe na dveře a volá: „zlá tlustá bábo jsi doma?, pojď ven“! Mám vykulené oči a táhnu tátu pryč.
Rád se dívám na video. Nejvíc se mi líbí pohádka Lví král. Rád z ní spívám:“ Akumanatátá není nápad zlej a co tě trápí to za hlavu dej….“. Také mám rád Autobusy v jednom kole, Byl jednou jeden život, Auta s hlavní postavou, které se říká Blesk, Dobu ledovou s postavou dobráckého mamuta. Viděl jsem i pohádku Šrek a od té doby sbírám medaile na kterých jsou různé symboly a postavy z pohádky.
Od Září chodím do školky. Je nás tam asi dvacet. Našel jsem tam nové kamarády. Míváme různé akce jako vystoupení kouzelníka, cirkus apod. Učíme se malovat a modelovat. Většina maleb připomíná vrcholné moderní umění. Modelína získá tvar bramboroidu šedé barvy, ale to nevadí. Modelínu dám do tiskátek nebo formiček a pak to vypadá dobře.
Jezdíme na výlety po Čechách. V dubnu jsme byli na Řípské pouti. Jezdil jsem s tátou na elektrických autíčkách a potom na koni. Také jsme byli v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, u strejdy Rendy, kde jsme stříleli z luků, koupali jsme se v jezeře, s názvem Písecké, u Litoměřic mezi vrchy Českého Středohoří. Cestou na hrad Sloup jsme se zastavili u Máchova jezera. V Říjnu při výletě do Ledče nad Sázavou, kde jsme kupovali kočárek pro naše očekávané mimi, jsme byli na obědě v penzionu u řeky Sázavy. Penzion se jmenoval Vila Markéta. Po baště jsme pozorovali kačery a kachny na řece a já jsem zvolal: „Hele kačer a donaldová“. V Říjnu jsem také viděl „bojovníky“. Jsou to rytíří v dobovém brnění a obleku. Bojovali ve tvrzi postavené z velkých kulatin s názvem pevnost Hummer. Celé to vypadá jako hardiště s kolbištěm pro turnaje, plné stánků se starými řemesly a krámky. Občas jezdíme za tetou Martínkou a strejdou Mílou. Mají holčičku Aničku. Tu mám rád. Když jsme spolu, držíme se za ruce a rádi si spolu hrajem.
Od léta umím jezdit na kole. Jezdíme od Chvatěrub do kiosku v Dolánkách. Cestou krmíme prasátka pampeliškama a mrkvičkou. Kiosek je u stavidla na řece Vltavě. Já si hraju na pískovišti a taťka si s mamkou dá pivko. Koncem léta máma tátovi koupila v aukci na internetu kolečkové brusle a od té doby spolu závodíme.
Na pozim kolem září jsme šli s mámou a tátou pouštět draka. Byli jsme na poli u vodárny nad Hostibejkem v Kralupech a na poli u zámku Veltrusy. Drak napřed nechtěl létat protože nebyl vyváženej, ale potom se povedla jeho úprava a drak lětěl. Bavilo mě pouštět šňůrku od draka a pozorovat jak táta draka honí po poli.
S mámou chodím do divadla na různá představení. V listopadu jsem viděl představení Michal je kvítko. Do her jsem se sám zapojoval a Michala napodoboval. Také s ním mám fotku!
Důležitou novinkou je, že budu mít brášku nebo sestřičku. Má se narodit v březnu. Zatím je u maminky v bříšku. Miminko jsem viděl na ultrazvuku u pana doktora. Pro brášku máme připravené jméno Matyáš a pro holčičku Karolína. Já si myslím, že budu mít brášku, táta předpovídá holčičku. Máma cítí, že má v bříšku kluka, ale chce holčičiku. Uvidíme. :-)