Blog o rodině
V=N Mystika
Ricky Maty
Ženy a muži
Práce zábavou
Jak jde životFotogalerieRodokmenCestováníZe životaO mně
barevný index modrý
žlutý index černý
žlutočerný index černý
modrozelenočerný index černý
černobílý index černý
zelený index černý
barevný blog
barevný mail
Úvod stránek
Mapa stránek

Jak jde život

Jak jde životrok 2024rok 2023rok 2022rok 2021rok 2020rok 2019rok 2018rok 2017
∗ 2009 Matyášrok 2016rok 2015rok 2014rok 2013rok 2012rok 2010rok 2009rok 2008
∗ 2004 Richardrok 2007rok 2006rok 2005
2004 těhotenství

Rok 2004 - těhotenství s Richardem

Richard se narodil ve znamení Štíra,
stejně jako jeho máma. Pokud se vrátíme o pár měsíců nazpět, vyjde nám měsíc únor jako počátek jeho života. Dva dny po narození má Richardovo máma sama narozeniny :-)
Celé těhotenství jsem prodělala šťastně a spokojeně bez větších problémů. Pouze úplný začátek nebyl jednoduchý. V pátém týdnu těhotenství jsem začala krvácet. Okamžitě jsem se vydala s manželem k mé doktorce. Její chování bylo vždy trošku divné, ale to co mi řekla, by nenechalo klidnou žádnou ženu. Prostě mi chladně sdělila: „asi potratíte, buďto to udržíte nebo ne“. Ihned jsem nastoupila rizikové těhotenství. Doma jsem ležela s nožkami nahoře a snažila se být v klidu. Před další návštěvou gynekoložky jsem musela na vyšetření ultrazvukem do nemocnice Motol v Praze, kde jsem čekala 3 hodiny, než přijdu na řadu. Poté jsem s manželem odjela na gynekologii a posadila se v čekárně. Sestřička vyšla ven z ordinace a arogantně mi sdělila: „poradna pro těhotné byla ráno dámo“. Naprosto pominuli, že na ultrazvuk se nemohu poslat sama.
Tato událost byla poslední kapka. Neměla jsem trpělivost ani chuť se zabývat dvěma starými, zapšklými a závistivými ženskými. Raději jsem myslela na nás a na pupíka. Na doporučení mé známé jsem si našla nového lékaře. Pan gynekolog se jmenuje Jeníček, je velmi sympatický a ohleduplný. Pracuje v Lékařském domě v Praze 7. O budoucí maminky se starají dvě sympatické, usměvavé sestřičky. Za soukromou praxi jsem zaplatila registraci a nechala si převézt zdravotnické dokumenty. S odstupem to mohu považovat za šťastné rozhodnutí.
Doktor Jeníček mi na děložní krvácení předepsal hormonální léčbu. Vše se postupně vrátilo do normálu. Během celého těhotenství mi dobře radil a se vším pomáhal. Přístroj na ultrazvuk měl přímo v ordinaci. Mimochodem, budoucí taťka se také mohl při vyšetření podívat jak v bříšku mimi roste. Nemusela jsem tedy chodit do jiných ordinací na vyšetření. Prostě jsem přišla ve smluvenou dobu. S manželem jsme si přáli znát pohlaví a nemohli se dočkat dalšího vyšetření ultrazvukem. Stále jsme neměli štěstí. Richard na nás vystrkoval prdelku anebo měl překřížené nohy jako sekretářka. Konečně jsme při jednom vyšetření v sedmém měsíci zahlédli piňdíka. Tatínek to samozřejmě od začátku věděl :-), jenom se to potvrdilo. Doktor Jeníček nám pravděpodobnost potvrdil na 99 procent, ale zároveň nás požádal o trpělivost. Měl úsměvnou zkušenost s jiným tatínkem, který mu volal z porodnice a do sluchátka říkal: „netrefil, netrefil“.
Téměř devět měsíců jsem byla doma a užívala si radostné očekávání. Chvíle jsem si zpříjemňovala výlety, návštěvami kamarádek a chystáním výbavičky pro mimi. Pokud se mi podařilo koupit pěkný obleček nebo doplněk, musela jsem se pochlubit budoucímu taťkovi. Ten se usmíval a pochopitelně :-) chválil. Taťka se o mne trpělivostí a hezky staral. Kupoval mi, na co jsem měla chuť, masíroval mne, natíral nožky a křečové žíly a mazal olejem rostoucí bříško. Vyzkoušeli jsme různé přípravky. Nakonec se nejvíce na bříško a na hráz osvědčil konzumní olivový olej s názvem „ extra jemný, panenský olivový olej“ :-) Žaludek mi problémy nedělal, pouze mne první čtyři měsíce celé dny „pálila žáha“. Pálení žáhy je dost nepříjemné, ale dalo se to snést. Během těhotenství mi přibylo 14 kg a narostl velký, vypouklý pupík.
Od 36. týdne jsem také začala chodit do poradny pro maminky do porodnice U Apolináře na Praze 2. S blížícím se termínem porodu mne kontrolovali týdně. I zde se o mne dobře starali. Při kontrole v 39. týdnu těhotenství mi pan doktor Fajt provedl „Hamiltnův hmat“. Bolelo to tak, až mi vytryskli a tekly slzy. Tímto hmatem se ověřuje připravenost maminky k porodu.
Asi 7 hodin po zákroku mi o půlnoci odtekla plodová voda. Rychle jsme se oblékli, čapli sbalenou tašku a vyrazili do porodnice…….