Blog o rodině
V=N Mystika
Ricky Maty
Ženy a muži
Práce zábavou
ŘízeníRozvody a sítěKe stažení, zdarmaJak přežítPráce s kamenemSlovanská unieExcel
křídla index modrý
flekatý index černý
svmodrý index černý
smrtihlav index černý
fešák index černý
fialový index černý
fialový index černý
křídla řízení
řízení mail
Úvod stránek
Mapa stránek

Řízení ...

ŘízeníProfesionální válečníkPravidlo 80/20Kritický řetězProjektové řízeníMultitasking
PPP - 3PNorma ČSN ISO 10006Analýza 5 MBootstrapperOvertonovo oknoMigrace
KarieraVelikost organizaceCo jsou peníze?PropagandaToxikologie penězTerorismus
SowellInteligence národůUmění válkyInflace

Jak si myslím, že by se měla budovat kariéra

Období od 20-30 let
Tohle je období kdy se učíte. Víte celkem prd. I když si sami o sobě myslíte, že ne. Připadá vám, že ostatní to kolem vás dělají spatně. A víte jak to dělat nejlépe. Ale když dostanete šanci tak zjistíte, ze tak zázračné schopnosti stejně nemáte a velké prachy není zas tak snadné vydělat. Tohle je období, kdy byste se měli maximálně snažit se jen učit (získávat zkušenosti). Nemít fokus na vydělávaní peněz. Ale čistě jen na učení. Čím více zkušeností nasbíráte, tím lépe. Vyzkoušejte různé práce. Jeďte do zahraničí. V každé práci zůstaňte jen dokud víte, že se pořád něco učíte. Když se neučíte tak práci změňte. Tohle je skutečně období, kdy se musíte naučit a nasbírat zkušenosti. Nepromarněte ho!
Období 30-40 let.
Kolem té třicítky začnete zužitkovávat nasbírané zkušenosti. Tohle je období, kdy začínáte vydělávat vetší peníze. Začne to jít snadněji. To co jste zjistili v předchozích deseti letech začne najednou dávat smysl. Už to není moc tápaní. Máte ještě hodně energie něco dokázat, ale také rozvahu a zkušenosti. Perfektní souhra na to, skutečně začít budovat svou karieru. Tohle je období na vydělávaní peněz. Když to budete dělat chytře, tak se v těchto deseti letech zabezpečíte. Je to nejvíce produktivní období.
Období 40-50 let.
Energie na to se honit za penězma vás už asi kompletně přejde. Chce se vám pracovat už jen chytře. A snad jste v předchozích letech nezaháleli. Protože jestli teď chcete teprve dělat nějaké zásadní změny v kariere po letech zahaleni tak už je skoro pozdě. V tomto období skutečně musíte mít vše postaveno na plodech své práce z předchozích let. Musíte mít nasbírané zkušenosti i byt zajištěni, abyste komfortně mohli budovat karieru. Už pracujete hlavně chytře. Ideálně jste v situaci, ze si vybíráte kšefty nebo práci podle toho co vás baví, protože už nemusíte dřít nebo za každou cenu prokazovat co umíte. Z hlediska peněz za mnohem mene práce vyděláte mnohonásobně vice než v předchozích deseti letech. Je to tím zázemím i zkušenostmi. Kdo nezahálel, tak si toto období velmi užívá. Takže i když už tolik nemakáte tak vydělat peníze jde neúměrné snadněji než drive.
Neříkám, ze tohle musí platit pro každého. Ale mam pocit, že to dává smysl. Když jsem začínal kolem dvaceti tak jsem hodně chtěl vydělávat peníze. A bylo by dobrý, aby mi někdo tehdy řekl, ze to je hlavně o sbíraní zkušeností. Ono, já jsem totiž něco vydělal, ale stejně rychle prodělal. Od třicítky jsem byl rozvážnější a podle toho to fungovalo. Takže si říkám, že tento návod (mapa) docela dva smysl pro někoho, kdo přemýšlí nad svým životem. A taky varováním, abyste nebyli nějakým zoufalcem, co se ve čtyřiceti najednou snaží začít vydělat peníze a předtím cely život úplně promarnil. To pak jde taky těžko. Takže proto jsem to napsal.
Jestli jste teď v tom veku od 20-30 let tak věřte, že na všem co se teď naučíte budete stavět po zbytek života. Je to skutečně nejvíce klíčové období. Každý den přemýšlejte, jestli marníte čas nebo se učíte něco nového. A čím vice se dokážete naučit a nasbírat nových zkušeností, tím lepe. A když to tak budete dělat, tak čím budete starší, tím to půjde všechno mnohanásobně lehčeji.

Převzato z webu Jana Vaňhary - Podnikání v USA