Blog o rodině
V=N Mystika
Ricky Maty
Ženy a muži
Práce zábavou
Jak jde životFotogalerieRodokmenCestováníZe životaO mně
barevný index černý
žlutý index černý
žlutočerný index černý
modrozelenočerný index černý
černobílý index modrý
zelený index černý
černobílý ze života width=
černobílý mail
Úvod stránek
Mapa stránek

Ze života

CitátyPostřehyPoučeníVztahyStřídmostZávislostiSoučasnostMilovatBaťaSonetE.Seton
Práva

Manželství a Vztahy

Lidé jsou buťo Spokojení nebo Nespokojení. Spokojení spolu žijí i po letech a jsou šťastní, zatímco Nespokojení se buď rozešli, anebo žijí v chronické nespokojenosti.
Jaký je rozdíl mezi chováním Spokojených a Nespokojených? Zatímco Spokojení přemýšlejí o svém okolí jako o věcech, které můžou ocenit nebo za ně poděkovat, Nespokojení hodnotí svůj život podle chyb partnera.
Pohrdání je klíčovým faktorem, proč se páry rozdělí. Lidé, kteří kritizují své partnery "zabíjí" 50% pozitivní energie a vytváří problémy, které ve vztahu ani nejsou!
Lidé, kteří ignorují své partnery, stěží jim odpovídají a nesnaží se komunikovat, ze svých partnerů dělají neviditelné a méněcenné.
Laskavost (spolu s emocionální stabilitou) je nejdůležitějším klíčem ke spokojenému a uspokojivému vztahu.
Nejtěžším momentem prokázání laskavosti je samozřejmě hádka, ale jde právě o nejdůležitější moment, kdy je nutné zachovat milou tvář. Pokud necháte agresi vyplout na povrch, nevyhnete se poškození vztahu.
Vlídnost neznamená, že v sobě zlobu budete dusit. Jen ji budete jinak reprezentovat. Místo házení věcí na partnera mu vysvětlete, proč jste naštvaní a smutní.
Dalším důležitým projevem vlídnosti je sdílení radosti. Je důležité reagovat na partnerovy dobré zprávy s nadšením. Když vám například partner řekne o svém povýšení v práci, neměli byste tuto novinu jen přejít nebo reagovat slovy "Hm, to je pěkné", zatímco se díváte na hodinky.
Je normální, že s příchodem nových životních událostí – děti, přátelé, kariéra, příbuzní, vytrácení se romantiky a intimity atd. – lidé ztrácejí chuť a energii na vztahu pracovat, avšak to je rozděluje.
Ta manželství, která trvají šťastně už léta, jsou provázena vlídností a velkorysostí. To je klíčem ke spokojenému a dlouhotrvajícímu vztahu.

Krátké shrnutí z knihy "Science of Happily Ever After" od Ty Tashira.