Blog o rodině
V=N Mystika
Ricky Maty
Ženy a muži
Práce zábavou
Všechno = NicOdkazy
hnědý index modrý
žlutavý index černý
hnědý V=N
hnědý
Úvod stránek
Mapa stránek

Všechno = Nic

V = NModlitbaDefinicePoznáníMožnostiZpůsobKonáníChápání
OmezeníSubsystémPozadíOvlivněníProžíváníPropojeníMyšlenkyPránajáma
PratjaharaSebevládaMocMůj synSouvislostiKrásaMorálkaOsobnost
Zkušenosti

Moc a chápání souvislostí

Přímé pozorování a vnímání - vazba mezi mnou a objektivním poznáním. Přímo vstupuji do souvislostí.
Mezi pozorovatelem a pozorovaným je pozorování. Vnímáme děj, proměnu. Nesmí nastat žádná asociace (myšlenka, představa), žádná emoce (emocionální vazba - příchylnost anebo odpor, sympatie nebo antipatie). Pozorovatel nesmí být ovlivněn. Vazba mezi pozorovatelem a pozorovaným, mezi tím kdo vnímá a vnímaným musí být přerušena. Pozorovatel ani pozorované nezaniká.
Čím více chápu souvislosti, tím více mohu řídit děj, který nastane. Svoboda rozhodnutí vyplývá z objektivně poznaného. Nemusí být založena pouze na zkušenostech. Chápání souvislostí mi dává moc vyhnout se nepotřebným zkušenostem. Vím, co je správná volba z nabízejících se možností.
Volné emoce, volné asociace a nevázané prožívání proti sebevládě, pozorovateli a chápání souvislostí. Pozorovatel je emočně (pozitivně) ustálen, vědom si sám sebe a těla (dechu,...). Mysl a smysly jsou kontrolovány.
Poznání je moc, která nám umožní se správně rozhodovat, správně vychovávat, správně spolupracovat...
Moc vyplývající z násilí, postavení nebo majetku je chiméra. Násilí bude oplaceno, postavení ztraceno a majetek se rozplyne. To, co většina lidí chápe jako moc, je pouze společenský konsenzus bez trvalé platnosti. Je to spíše zlo vedoucí k utrpení.