Blog o rodině
V=N Mystika
Ricky Maty
Ženy a muži
Práce zábavou
ŘízeníRozvody a sítěKe stažení, zdarmaJak přežítPráce s kamenemSlovanská unieExcel
křídla index černý
flekatý index černý
svmodrý index černý
smrtihlav index modrý
fešák index černý
fialový index černý
fialový index černý
smrtihlav jak přežít
řízení mail
Úvod stránek
Mapa stránek

Jak přežít

Jak přežítNa půl rokuVodaJídloVhodné potravinyExtrémní podmínkyRape-axeKubotan

Maximální extrémní podmínky

Voda
Bez vody vydržíš maximálně 5 dnů. Už po dvou dnech nemusíš být schopen činnosti. Záleží na podmínkách prostředí a vynakládané námaze.

Jídlo
Bez jídla lze přežít až 5 měsíců. Ale již po 40 dnech může nastat smrt. Podobně jako u vody už po dvaceti dnech nemusíš být schopen činnosti. Opět záleží na podmínkách prostředí a vynakládané námaze.

Spánek
Rekord bdění bez spánku je 11 dnů. Mimo nemoci (nespavosti) nebo velké stresové zátěži mi nejsou známé metody jak nespat.

Dýchání
Rekordní čas v zadržování dechu pod vodou je 22 minut. Běžný člověk vydrží maximálně 2 minuty.

Teplota
Dlouhodobá tělesná teplota pod 21 stupňů a nad 42 stupňů znamená smrt. Průměrná běžná teplota je 36,6 stupňů. Tělesné jádro by nemělo klesnout pod 35 stupňů. Nad 37 stupňů se může jednat o přehřátí organismu nebo reakci imunitního systému na infekci. Nesrážet teplotu. Zvýšení teploty je prostředek podporující produkci látek na ochranu těla při nemoci. Srážení se má provádět až po překročení 38 °C stupňů pomocí studených zábalů, anebo léků na srážení teploty.

Přetížení
Lze odolat zrychlení až 14g čelně. Svisle již 5g způsobí bezvědomí.

Obsah kyslíku
Vzduch musí obsahovat minimálně 11 procent kyslíku. Už po deseti minutách s nižím obsahem kyslíku hrozí poškození mozku.

Vakuum
Ve vakuu lze přežít maximálně 1 minutu. Ke smrti dojde potrháním tkání rozdílem tlaku.

Radiace
V oblasti zasažené radiací může už 5 Sv způsobit smrt. Běžný rentgen (RTG) u doktora odpovídá dávce 7 mSv.

Tlak vzduchu
Při talku vzduchu menším než 356 milibarů (38 kPa) nelze delší dobu přežít. Tato hodnota odpovídá pobytu v nadmořské výšce nad 8 000 m.

Tlak vody
Maximální tlak vody nebo vzduchu působící na člověka může být 100 atmosfér. Při tlaku 60 m pod vodou začíná být směs vzduchu toxická kvůli vysokému parciálnímu tlaku. Dochází k hypoxii (nedostatek kyslíku). Rekordem je tlak 68 atmosfér při pobytu bez ochrany v hloubce 700 m.