Richard Hurt 64

Svatba Richarda a Jitky   Svatba Jitky a Richarda
Richard Hurt s manželkou Jitkou

Richard byl nejstarší ze tří sourozenců. Měl mladší sestry Jarmilu, provdanou Glosovou 4 a Zdenku provdanou Egertovou 63. Richard si vzal za ženu Jitku Zikovou. Narodily se jim dcery Jitka a Irena. Jitka mladší si vzala za muže Otu Rapfa, mají spolu syna Tomáše a dceru Kateřinu. Irena si vzala za muže Pavla Chloupka. Děti nemají.

Příběhy, historky, vyprávění.

Richard s Jitkou a rodinou bydleli v Trstenicích 217 ve stejném domě Jako děda Josef 7 a babička Alžběta 8. Do tohoto domu Robert 1 s bratrem Rendou 2 jako kluci o prázdninách jezdívali. Dům byl rozdělen na dvě části. Ve větší bydlela rodina Richarda, v menší Josef s Alžbětou. Koupelna byla společná. Později si děda Josef postavil na dvorku malou pracovnu. Sloužila mu jako pánská místnost, kde se nemusí uklízet a jako trucovna. Pamatuji si zázemí, kde byla spousta věcí na chytání ryb. Na ryby chodil děda Josef, strýc Richard i bratranec Mirek Egert. Děda mi nabízel abych chodil s ním. Párkrát jsem byl, ale nechtělo se mi moc ráno vstávat. Za dvorkem byla na zahradě velká nádrž na dešťovou vodu. Tam se dávali chycené ryby. Děda si v pracovně dělával svůj salát. Vzal salátovou okurku, nakrájel ji, vymačkal z ní vodu a přidal sůl s pepřem. Možná přidal i česnek. Už nevím. Chutnalo to báječně. Mezi dvorkem a zahradou byla dílna s nářadím a chlévem. Tam se chovali čuníci. Několikrát jsme na zabíjačce byli nebo přišla výslužka do Habartova balíkem. Mamka Jarmila, když byla menší, dávala čuníkům jména. Chodila je prý koupat pod pumpu tlakem vody. Zvířatům se to moc líbilo. Vzpoměl jsem si na návštěvu v Trstenicích s Jájou v devadesátých letech. Ta čuníky krmila jabkama. Strýc Richard se zlobil, že poté zvířata nerostou. Jája to dělala o to víc aby je ušetřila porážky. Myslím, že to čuníkům moc nepomohlo.

Školka Trstenice    Učitelka ve školce Trstenice
Vlevo školka Trstenice, vpravo učitelka v této školce

V 1. řadě, třetí zprava je Richard. Za jeho hlavou stojí Jarmila Glosová (4), nalevo od Jarmily je Marijánka dcera Marie (23) a Viktora Styxových. Učitelka není součástí rodiny. Byla ale v rodinném albu vedle fotek Richarda. Na zadní straně její fotografie je nápis: Milému Ríšovi Božena Čermáková učitelka matařské školy. V červenci 1944.

Richard Hurt  Jitka Hurtová  Jitka Hurtová s mimčem
Richard a Jitka Hurtovi, Jitka s mimčem
Jitka Rapfová    Svatba Jitky s Otou
1. Jitka Rapfová 2. Svatba Jitky s Otou

Nalevo od Jitky jsou rodiče Richard a Jitka Hurtovi. Za její a Oty hlavou stojí Alžběta 8 a Josef Hurtovi 7. Nalevo od Alžběty je sestra nevěsty Irena Chloupková.

Irena Chloupková  Irena Chloupková
Irena Chloupková
Irena Chloupková se svým dědou 
Irena se svým dědou Josefem Hurtem
Rodina Zikova 
Rodina Zikova

Jitka Ziková provdaná Hurtová, manželka Richarda Hurta 64 pochází z této rodiny. Nalevo jsou otec a matka Zikovi. Kdo z holek je Jitka nevím. Otec Zika měl tři sestry. Rodinu napravo nedokázala Jitka identifikovat. Otec Jitky uměl hrát na trubku. Hrával vánoční koledy z věže kostela v Běhařovicích na Moravě.