Petr Nikodým 3

Petr Nikodým s Janou a Jaroslavou   
Petr Nikodým ve věku kolem 30 let s ženou Janou a dcerou Jaroslavou.

Petr si vzal za ženu Janu Nikodýmovou rozenou Schlesingerovou (4). Mají spolu dceru Jaroslavu Glosovou (1), mojí manželku.

Příběhy, historky, vyprávění.
Petr se vyučil rámařem-sklenářem. Tuto profesi dělal celý svůj život. V práci se se známil se svojí budoucí ženou Janou, která také rámovala obrazy. S mojí ženou Jaroslavou jsme se občas chodili podívat na návštěvu do rámařství na Praze 1. Rámařství bylo zároveň prodejnou. Petr dělával spíše s cirkulárkou, řezal apod. Jana dávala dohromady samotné rámy. I přesto, že práce to byla fyzicky těžká, Janu naplňovala.
Stávalo se, že malíř dožadující se rámu na své dílo, neměl při vyzvednutí zakázky na zaplacení. Po domluvě mohl zanechat některý ze svých obrazů jako protihodnotu za ovedenou práci a rám. V Kralupech několik podobných obrazů máme. Po domluvě jsme se snažili některá díla ukázat v antikvariátu a nechat je ocenit. Majitel obchodu si obrazy prohlédl a oznámil nám: "Toto je tzv. vztahové umění. Osoba na obraze měla nějaký vztah k malíři. Hodnotu to žádnou nemá." Ano, žádného van Gogha jsme neobjevili :- )