Marie Styxová rozená Hurtová 23

Marie Styxová    Marie Styxová
Marie Styxová s Alžbětou Hurtovou a Marie Styxová s dcerou Marijánkou
Marie je druhá zleva. Alžběta je třetí zleva. Ženy sedí na lavičce za domem v Trstenicích 217.

Dcera Marie Hurtové (14), také Marie, se narodila 9.12. 1913 a skonala 8.4. 2011. Provdala se za Viktora Styxe, který se narodil 19.7. 1910 a skonal 23.9. 2004. Oddáni byli 19. dubna 1939. Marie s Viktorem Styxem měli dcery Marii 1939 a Martu 1942.
Starší Marie se provdala za Arnošta Konečného nar.1940. Spolu mají dceru Kateřinu (Katku) nar.1967 a syna Vítka. Kateřina (Katka) je provdána Konrádová. Má dcery Michaelu a Karolínu. Vítek děti nemá. Marie Konečná se provdala dvakrát. Podruhé za ? Z druhého manželství má dceru Martu.
Mladší Marta se provdala za Jirku Škorpíka. Spulu mají syna Jirku a dceru Evu.

Příběhy, historky, vyprávění.
Marie byla údajně velmi hodná. Žila v Trstěnicích u Znojma do roku 2011, tedy 98 let, v malém domku, který byl propachtován od sedláka jménem Skala. V tomto domku původně vyrůstala moje mamka Jarmila Glosová r. Hurtová (4) se svými sourozenci Richardem a Zdenou. Dům tedy obývali Josef (7) a Alžběta Hurtovi (8) a pravděpodobně i rodiče Josefa, Rudolf Hurth (13) a Marie Hurtová r. Černá (14), kteří tento dům původně získali.
U mámy v Habartově mám fotky Katky Konečné narozené 1967 na kterých si hrajeme za zahradou dědy Josefa Hurta (7) v Trstenicích. Jsme oblečeni do tepláků a holínek jako pravé proletářské děti tehdejší doby. Byli jsme předškolního věku. Fotky se pokusím doplnit. Katka je vnučkou Marie Styxové.

Marijánka   Marijánka
Na fotografiích Marijánka, na druhé je zprava

Marijánka byla sestřenicí a zároveň kamarádkou mamky Jarmily Glosové (4). Holky vyrůstaly kousek vedle sebe. Marijánka pocházela z domu U Styxů v Tstenicích 172. Pokud jsme přijeli na návštěvu k babičce a dědovi, vždy se chodilo ke Styxům.

Katka a Robert   Robert a Katka
Robert Glos a Katka Konrádová

Z vyprávění vím, že jsme v Trstenicích nějakou dobu bydleli. Nevím proč se rodiče rozhodli odejít. Mamka Jarmila Glosová (4) se poté chtěla na Jižní Moravu vrátit, ale nepovedlo se jí to. Na fotografiích s Katkou je Robert Glos (1). Poznávám se, ale z tohoto období si nic nepamatuju. Bohužel na tuto dobu se mi nezachovaly žádné vzpomínky.

Robert Glos, v Kralupech nad Vltavou, 22. srpna 2022 kolem půlnoci.