Jana Nikodýmová rozená Schlesingerová 4

Jana Nikodýmová   
Jana Nikodýmová rozená Schlesingerová ve věku kolem 50 let s vnukem Richardem.

Jana si vzala za muže Petra Nikodýma (3). Před Petrem žila s Miroslavem Vrbou, se kterým měla dceru Janu (2). Janě a Petrovi se narodila dcera Jaroslava provdaná Glosová (1).
Jana byla nejmladší ze čtyř sourozenců. Nejstarší byla dvojčata Jaroslava a Marie. Jaroslava si vzala za muže Alexandra Nágorného, spolu měli dceru Danu. Vendulka si vzala za muže Pavla Syrového. Ti mají syna Láďu a dceru Pavlu. Marie se neprovdala. Neměla děti, ale vychovávala svoji neteř Janu Řehákovou (2).

Příběhy, historky, vyprávění.

Sestry Jana Vrbová a Jaroslava Nikodýmová spolu trávily prázdniny v Kralupech nad Vltavou, kde je dům koupený rodiči Petra Nikodýma, Jaroslavem (5) a Josefou Nikodýmovou (5). Dnes v tomto domě žiju já, Robert (1) spolu s Jájou a našimi syny. Jana s Petrem jezdí do Kralupech spíše jen o víkendech nebo na oslavu různých výročí v rodině.
Jana Nikodýmová byla v dětství a mládí dost živá. Vyprávěla nám příběh o učiteli Hilském, kterému řekla: "neprskej na mě", když jí domlouval kvůli chování. Tím ho "rozpálila do běla" a málem přivedla k infarktu. Ředitel školy zvaný "břicháček dobrotivý" po incidentu Janu poučoval a díval se jí přitom do výstřihu. Jana opět bezprostředně zareagovala a řekla mu: "sem se mi dívej" a ukázala prsty na oči. Byla z toho trojka z chování. Antonie (8), mamka Jany, měla strach, že s trojkou z chování Janu do učení nikam nevemou. I přes uvolněné chování se dostala do učení u Pražských stavebních podniků, kde se seznámila se svým budoucím manželem Petrem.
Do srpna 2017 se Jana s Petrem musí odstěhovat z bytu v Praze Holešovicích v Bubenské ulici. Zde v malém bytě prožili s mužem čtyřicet dva let! Jejich dcera Jája Glosová v tomto bytě strávila dětství. Dům i s byty získal soukromý vlastník, který jejich byt prodal samostatnému zjemci. Ten dal Janě a Petrovi výpověď z bytu s tím, že ho chce obývat sám. Jana mě oslovila, zda jim nepomuhu s rekonstrukcí dvou pokojů v Kralupech, kam se chtěli přestěhovat. Rád jsem se s pomocí nabídl. Ostatně do tohoto domu jsem před lety sám přiel jako host. Jana se pokusila ještě oslovit zastupitelstvo městské části Holešovice a dojednala si jednání se starostou. Výsledkem je přislíbený byt opět v Holešovicích. Jana své milované Holešovice opustit nechce.